تکنولوژیخودرو

برف پاک کنی که آب و هوا را پیش بینی می کند

اخیرا شرکت تویوتا پروژه جدیدی را آغاز کرده است که در این پروژه برای خودرو هایش از برف پاک کن هایی استفاده می کند که قادرند آب و هوا را گزارش کنند.

همانطور که میدانید امروزه شرکت های بزرگ خودرو سازی سعی می کنند با افزدون قابلیت های جدید به خودروهایشان با یکدیگر رقابت کنند بر همین اساس خبرها نشان میدهد به تازگی شرکت تویوتا پروژه ای را آغاز کرده است که در این پروژه برای خودروهایش از برف پاک کن هایی استفاده می کند که قادرند آب و هوا را گزارش کنند.

در این پروژه تویوتا با شرکت Weathernews همکاری می کند.

شرکت Weathernews  در زمینه پیش بینی آب و هوا فعالیت می کند و دارای یک اپلیکیشن به خصوص میباشد که از طریق آن وضعیت آب و هوا را در اختیار کاربران قرار می دهد.

در این پروژه تویوتا وضعیت برف پاک کن های خودرو هایی که به اینترنت متصل هستند را رصد می کند.

بر همین اساس زمانی که هوا بارانی نباشد برف پاک کن خودرو ها کار نمی کند اما زمانی که بارش باران آغاز شود برف پاک کن خودروها شروع به حرکت می کنند و میزان بارش باران با توجه به سرعت حرکت برف پاک کن ها تعیین می شود.

و در نهایت اطلاعات این پروژه در هر منطقه از طریق رادارها جمع آوری می شود و سرانجام اطلاعات تمام مناطق با یکدیگر مقایسه می شوند.

طبق گزارشات بدست آمده هدف محققان شرکت Weathernews از انجام این پروژه این است که با بررسی اطلاعات جمع آوری شده بتوانند در جهت ارتقا گزارشات آب و هوایی استفاده کنند.

منبع: mehrnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا