تکنولوژیخودرو
موضوعات داغ

جلوگیری از تصادف به کمک هدفون!

حالت شب

به تازگی هدفون جدیدی تولید شده است که دارای میکروفون های مینیاتوری میباشد و به کمک هوش مصنوعی صدای اطراف کاربر را ردیابی می کند و بنابراین خطر نزدیک شدن خودرو به کاربر را هشدار می دهد.

همانطور که میدانید امروزه برخی از افراد در هنگام راه رفتن مشغول کار کردن با موبایل هایشان هستند و برخی دیگر هنگام قدم زدن مشغول گوش کردن موسیقی با هدفون هستند و همین مسائل باعث می شود حواسشان کامل به خودرو های اطرافشان نباشد و خطری برایشان ایجاد شود.

به همین علت محققان هدفونی را تولید کرده است که نزدیک شدن خودروها را به کاربران هشدار می دهد.

اگر چه در حال حاضر دستگاه هایی مجهز به میکروفون وجود دارند که در اماکن پر سروصدا هدفون های طرف سوم را به طور فعال خاموش می کنند. اما آنها  خالی از اشکال نیستند، گاهی اوقات امکان دارد این دستگاه ها در خیابان های شلوغ و حتی هنگامیکه کاربر در معرض خطر قرار ندارد به طور مداوم هدفون را خاموش کنند. از سوی دیگر گاهی اوقات ممکن است کاربر خیلی دیر متوجه بی صدا شدن هدفون و خطر تصادف با خودرو شود.

گزارشات نشان می دهد محققان «انیستیتو داتا ساینس» در دانشگاه کلمبیا با همکاری محققان دانشگاه های کارولینای شمالی و کالج بارنارد در نیویورک این گجت را ابداع کرده اند.

که گفته می شود هدفون جدید این مشکل را برطرف می کند.

این هدفون چگونه عمل می کند؟

نمونه اولیه این هدفون دارای چند میکروفون مینیاتوری است که اصوات در اطراف کاربر را ردیابی و اطلاعات صوتی را به یک اپلیکیشن مبتنی بر ماشین یادگیری در موبایل فرد منتقل می کنند. این اپلیکیشن به طور خودکار اصوات دریافتی را با مخزن صوت هایی که با آن آموزش دیده، مقایسه و خودروهایی که به فرد نزدیک می شوند را شناسایی می کند. هنگامیکه این اصوات ردیابی شوند، پیام هشداری با یک زنگ مخصوص به صدا در می آید. این زنگ هشدار طوری طراحی شده تا در محیط های شلوغ توجه کاربران را به خود جلب کند.

نکته قابل توجه این است که این هدفون با یک باتری کوچک فعال می شود و تولید آن ارزان خواهد بود. در حال حاضر فناوری مذکور در آزمایشگاه و همچنین در خیابان های نیویورک آزمایش می شود.

منبع: مهر

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن