علم و دانش
موضوعات داغ

آیا دست خشک کن های سرویس بهداشتی خطرناک است؟

این روزها اکثر سرویس های بهداشتی دارای دست خشک کن هایی هستند که هوای گرم را به سمت دستان افراد انتشار می دهند اما گزارشات نشان داده این دست خشک کن ها میتواند بسیار خطرناک باشد.

برخی مطالعات نشان داده اند که خشک کن های دستی به جای حذف باکتری ها درواقع باکتری های بیشتری را به سمت دستان ما می آورد و این موضوعی است که می تواند خطرناک باشد.

مطابق مطالعه های انجام شده درمورد کارآیی بهداشتی روشهای مختلف خشک کردن دست، مشخص شده که یک حوله کاغذی دستها را با کارایی بیشتری خشک می کند و باکتری های بیشتری را از روی دستان شما خارج می کند. محققان دریافتند که خشک کن های هوای گرم و جت می توانند انواع باکتری های موجود در دستان شما را افزایش دهند.

دلیل افزایش باکتری توسط این دست خشک کن ها چیست؟

دلیل این امر باکتری هایی است که در هوای عمومی شکل می گیرد. به گفته دانشکده پزشکی هاروارد ، هر بار که در توالت دست های افراد مختلف شستشو می شود، میکروب های باکتریایی بیشتری در هوا شکل می گیرند و می توانند در مساحتی به بزرگی 6 متر مربع پخش شوند. محققان گمان می کنند که باکتری ها توسط دستگاه های خشک کن هوا جذب می شوند و تا زمان روشن شدن مجدد دستگاه در آن باقی می مانند.

دانشمندان آزمایش این تئوری ها را با استفاده از صفحات جمع آوری کننده باکتری انجام داده اند. هنگامی که دست ها به مدت 30 ثانیه در معرض هوای گرم دست خشک کن قرار گرفت، بین 18 تا 60 کلنی باکتری در این فضا رشد کردند. با این حال ، به گفته پل سویتز ، مدیر کنترل عفونت در دانشگاه پزشکی Upstate ، خشک کن های دستی برای استفاده ایمن هستند.

این پژوهشگران حوله های کاغذی را بیش از خشک کن های دستی توصیه می کند ، اما تنها به این دلیل که می توانید هنگام خروج از حمام از آنها برای باز کردن درب استفاده کنید.

منبع: انتخاب

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا