حالت شب
علم و دانش

جلوگیری از ابتلا به سرطان با خوردن حشرات!

حالت شب

بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شد حشرات دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان هستند که برای جلوگیری از سرطان میتواند موثر واقع شود.

نتیجه آزمایشات گروهی از دانشمندان دانشگاه رم ایتالیا نشان میدهد بعضی از بی مهرگان مانند ملخ و جیرجیرک حاوی غلظت بالایی از آنتی اکسیدان ها هستند که همین آنتی اکسیدان ها برای کاهش واکنش های شیمیایی بدن که رادیکال های آزاد تولید می کنند که رادیکال های آزاد تولید می کنند اهمیت زیادی دارند.

دانشمندان در ادامه عنوان کردند وجود رادیکال های آزاد احتمال ابتلا به سرطان را افزایش میدهد و همچنین این رادیکال های آزاد ارتباط مستقیمی با ابتلا فرد به بیماری ها قلبی و دیابتی دارند.

اگر چه آنتی اکسیدان ها در میوه و سبزیجات وجود دارند اما دانشمندان با آسیاب کردن حشرات به این نتیجه رسیدند که غلظت آنتی اکسیدان در برخی حشرات چند برابر آب پرتقال و روغن زیتون است.

همچنین با توجه به نتایج بدست آمده آنها معتقدند در چند سال آینده شهروندان کشورهای غربی حشرات را به رژیم غذایی خود اضافه کنند.

Insect food
Insect food

تحقیق دانشمندان نشان داده است که عصاره قابل حل در آب از کرم ابریشم و جیرجیرک دارای بیشترین ظرفیت آنتی اکسیدانی است که به طور دقیق میتوان گفت عصاره قابل حل در آب این نوع حشرات ظرفیت آنتی اکسیدانی 5 برابر آب پرتقال را دارد، و عصاره محلول در چربی از کرم ابریشم، جیرجیرک و کرم پروانه آفریقایی نیز ظرفیت آنتی اکسیدانی دو برابر روغن زیتون را دارد.

 همچنین ملخ، مورچه سیاه و شپشک آرد نیز حاوی بیشترین میزان پلی فنول ها هستند که وجود پلی فنول نیز یکی دیگر از روش های بررسی پتانسیل آنتی اکسیدانی است.

منبع: مهر

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن