حالت شب
تکنولوژی

برچسب های هوشمند چمدان

حالت شب

هواپیمایی بریتانیا برچسب های هوشمندی را برای سهولت پذیرش چمدان مسافران ارائه میکند.

شاید برای شما هم بارها اتفاق افتاده باشد که زمان پذیرش چمدان ها در فرودگاه در صف های طولانی منتظر شده باشید تا برچسب های مخصوص بر روی چمدان هایتان زده شود و سپس چمدان شما به واحد بار شرکت هواپیمایی تحویل داده شود.

اما اخیرا یک کمپانی برچسب های هوشمندی را تولید کرده است که با استفاده از آن زمان پذیرش چمدان های مسافران به حداقل رسیده است و دیگر نیازی نیست مسافران در صف های طولانی فرودگاه ها منتظر بمانند.

ایده پروژه View Tag اولین بار در سال 2010 توسط مدیر عامل شرکت Rick Warther زمانی که او در همین سال در صف طولانی پذیرش چمدان ها در فرودگاه منتظر شده بود ارائه شد.

اولین بار این برچسب ها در سال گذشته با همکاری هواپیمایی قطر مورد آزمایش قرار گرفت و در نتیجه این پروژه با موفقیت راه اندازی شد. البته باید گفت سیستم View Tag توسط حمل و نقل هوایی بین المللی تایید شده است.

 سیستم مذکور دارای تکنولوژی RFID ، بلوتوث و یک صفحه نمایش دیجیتال است که اطلاعات پرواز مسافر را که معمولا بر روی برچسب کاغذی چاپ و توسط کارکنان فرودگاه به چمدان ها چسبانده می شود را نمایش میدهد.

این سیستم دارای یک اپلیکیشن موبایل میباشد که مسافر پیش از ورود به فرودگاه میتواند اطلاعات پرواز خود را در آن مشاهده کند و پس از ورود با اتصال سیستم View Tag به چمدان خود می تواند به کمک اپلیکیشن اطلاعات پرواز خود را به برچسب مورد نظر منتقل کند و سپس در قسمت پذیرش چمدان ها با اسکن بارکد، چمدان به واحد بار هواپیمایی تحویل داده می شود که این سیستم باعث شده است فرآیند پذیرش چمدان ها سریع تر و بدون زمان انتظار صورت می گیرد.

luggage check-in

یکی از بهترین ویژگی های این سیستم این است که به کمک این اپلیکیشن مسافر می تواند تمام مراحل حمل چمدان خود را پیگیری و مشاهده کند.

بنابر گزارشات دریافتی این برچسب ها با قیمت پایه 63 پوند (حدود 80 دلار) به فروش میرسد و در ماه اکتبر قیمت این برچسب ها به 80 پوند خواهد رسید. گفته می شود از هر یک از این برچسب ها می توان بیش از 3000 بار استفاده نمود و در حال حاضر در 63 کشور جهان از جمله: ایالات متحده آمریکا، کانادا، اسپانیا و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، جامائیکا و چین قابل استفاده میباشد.

امتیاز کاربران: 4.7 ( 1 رای)
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن