تکنولوژیعلم و دانش
موضوعات داغ

درمان افسردگی با هدست!

حالت شب

به تازگی محققان هدستی را طراحی و تولید کرده اند که از طریق انتقال شوک های الکتریکی قادر است افسردگی را درمان کند.

همانطور که میدانید امروزه روش های متعددی برای درمان افسردگی افراد ارائه شده است که برخی از آنها نتیجه بخش بوده و برخی دیگر خیر.

به تازگی یک شرکت سوئدی به نام Flow که در زمینه فناوری های پزشکی فعالیت می کند هدستی را تولید کرده است که قادر است افسردگی را درمان کند.

این هدست چگونه عمل می کند؟

این هدست بسیار شبیه به هدست های واقعیت مجازی میباشد اما یک تفاوت با آنها دارد و تفاوتش این است که این هدست در قسمت پیشانی افراد قرار می گیرد و از طریق انتقال شوک های الکتریکی کوچک بخشی از فعالیت های مغز را که مخصوص تصمیم گیری و احساسات فرد می شود را تغییر می دهد.

اما قابل ذکر است به دلیل آن که پوست انسان به صورت مستقیم به جریان های الکتریکی به صورت صحیح پاسخ نمی دهد بایستی پدهای پارچه ای بین پوست فرد و ناحیه ساکشن این هدست قرار داد که البته این پدهای پارچه ای درون پک هدست وجود دارد.

این هدست دارای یک اپلیکیشن میباشد که اطلاعاتی درباره افسردگی افراد و تغییراتی در سبک زندگی آنها مانند تغییر ساعات خواب، تغییر رژیم غذایی روزانه، تغییر برنامه ورزشی و … ارائه می دهد.

نرم افزار هدست Flow
Flow-App

براساس اعلام سازنده محصول، درمان از طریق این هدست دارای دوره زمانی 6 هفته ای میباشد که در طول این شش هفته 18 جلسه 30 دقیقه ای لازم است تا دوره درمان کامل شود و نتایج مثبتی حاصل شود.

قیمت این هدست 399 پوند میباشد که برای اولین بار در کشور های آمریکا و انگلیس عرضه شده است.

منبع: techradar

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن